درباره ما

معرفی کامل شرکت مولد نیروگاهی هریس

   نیروگاه سیکل ترکیبی هریس در فاصله 15 کیلومتری از شهر هریس به سمت تبریز واقع شده است. این نیروگاه با تکنولوژی کلاس F طراحی شده است و دارای یک واحد گازی تیپ AEN-94.3A به ظرفیت نامی 310 مگاوات و یک واحد بخار MT15 سه فشاره به ظرفیت نامی 180 مگاوات می باشد. ظرفیت نامی مجموع تولیدی نیروگاه در شرایط استاندارد (ISO) برابر490 مگاوات است. راندمان نیروگاه در حالت سیکل ترکیبی برابر 58 درصد بوده که در مقایسه با نیروگاه های قبلی ترکیبی نصب شده در کشور دارای راندمان بالاتری است. سیستم خنک کن این نیروگاه از نوع A.C.C می باشد که کمترین میزان مصرف آب را در بین نیروگاه های حرارتی دارد و کلاس F بودن این نیروگاه خود سبب کاهش چندبرابری مصرف آب در مقایسه با نیروگاه های سیکل ترکیبی کلاس E گردیده است. سوخت اصلی مورد استفاده این نیروگاه گاز طبیعی و سوخت پشتیبان آن جهت استفاده در مواقع ضروری گازوئیل می باشد. همچنین این نیروگاه جزء نیروگاههای دوستدار محیط زیست می باشد که میزان آلاینده های آن در مقایسه با نمونه نیروگاههای قدیمی تر کاهش یافته است. 
شرکت مولد نیروگاهی هریس در تاریخ 1390/05/01 به صورت شرکت سهامی خاص تأسیس و طی شماره 411253 در اداره ثبت شرکت‌‌ها و مالکیت صنعتی شهر تهران به ثبت رسیده است.
فعالیت اصلی شرکت عبارت است از طرح و احداث و بهره‌برداری نیروگاه هریس، تولید برق، توزیع و فروش نیروی برق، سرمایه‌گذاری در خرید نیروگاه‌ها، شرکت در مناقصه‌‌های داخلی و خارجی پروژه‌‌های احداث نیروگاه‌‌های تولید برق و اجرای آن می‌باشد.
مرحله عملیاتی اجرای طرح احداث نیروگاه سیکل ترکیبی هریس با هدف تأمین نیاز منطقه به انرژی الکتریکی و ترانزیت به خارج از کشور از تاریخ 1394/01/01 آغاز شد. زمين اجراي طرح به مساحت 700,000 متر مربع در شهرستان هریس در استان آذربایجان شرقی   قرار دارد. زمان لازم برای احداث نیروگاه هریس با ظرفیت 490 مگاوات، کار‌های طراحی، تأمین تجهیزات، کار‌های ساختمانی و نصب و راه‌اندازی 36 ماه خواهد بود.
خلاصه فعالیت های انجام شده شرکت مولد نیروگاهی هریس:
درصد پیشرفت کلی پروژه حدود 99.5 درصد می باشد.
بخش گازی نیروگاه راه اندازی شده و در حال بهره‌برداری می‌باشد.
بخش بخار نیروگاه راه اندازی شده و در حال بهره‌برداری می‌باشد.

سخن مدیر عامل

مهندس فریبرز فداکار

برق به عنوان يکي از مهمترين انرژي‌هاي قرن 21 و پیشران بسياري از صنعت‌ها مي‌باشد.‌
نيروگاه سیکل ترکیبی هريس با سرآمد بودن در راندمان توليد برق در کشور و بکارگيري نيروهاي بومي و کالاهاي ايراني در ساخت نيروگاه شعار توليد، پشتيباني‌ها و مانع‌زدايي‌ها را محقق ساخته است.
نيروگاه سیکل ترکیبی هريس با توان توليد 490 مگاوات ساعت علاوه بر تامين نياز منطقه به انرژي الکتريکي توان ترانزيت انرژي برق به خارج از کشور هم دارد.

اعضای هیئت مدیره

درباره ما

مهندس سعید نخستین

رییس هیئت مدیره

مهندس موسی رفان

عضو هیئت مدیره

دکتر محمد تقی بابایی

نایب رییس

مهندس حسنعلی تقی‌زاده

عضو هیئت مدیره

مهندس محمد حسین احمدیان

عضو هیئت مدیره